2. kategorie: STŘEDNÍ ÚČINNOST (jedna účinná látka)

Do této skupiny patří dva volně prodejné léky – Diozen a Osmigen. Tyto přípravky obsahují účinnou látku diosmin. Mezinárodní odborné společnosti hodnotí přípravky se samotným diosminem hůře než přípravky kombinující molekuly dvě, diosmin a hesperidin. Přípravkům na bázi diosminu přisuzují slabší doporučení a nižší kvalitu důkazů.

Z důvodu stejného složení se oba přípravky umístily na shodné pozici. Výhodou Diozenu je větší balení a také podstatně nižší cena za denní dávku přípravku. Léčivý přípravek Diozen je volně prodejný také v balení 30 a 60 tablet.

2-3

Diozen 500 mg  balení 120 tablet

Účinnost:
Cena za balení: 354,33 Kč
Cena za denní dávku: 5,906 Kč
Balení vystačí na: 60 dní

Přípravek Diozen obsahuje pouze 1 účinnou látku, diosmin. Přesto, že se nejedná o preferovanou kombinaci molekul (diosmin a hesperidin) doporučovanou mezinárodními odbornými společnostmi, obsahuje Diozen účinnou látku v mikronizované formě. Přesto bychom rádi podotkli, že mezinárodní léčebné postupy dávají samotnému diosminu slabé doporučení a prokazují nízkou úroveň důkazů. Léčivý přípravek Diozen je volně prodejný také v balení 30 a 60 tablet.

  • mikronizovaná forma účinné látky
  • obsahuje jen diosmin bez kombinace s hesperidinem
2-3

Osmigen 500 mg  balení 30 tablet

Účinnost:
Cena za balení: 177
Cena za denní dávku: 11,80
Balení vystačí na: 15 dní

Přípravek Osmigen obsahuje pouze 1 účinnou látku, diosmin. Přesto, že se nejedná o preferovanou kombinaci molekul (diosmin a hesperidin) doporučovanou mezinárodními odbornými společnostmi, obsahuje Osmigen diosmin v mikronizované formě. Přesto bychom rádi podotkli, že mezinárodní léčebné postupy dávají samotnému diosminu slabé doporučení a prokazují nízkou úroveň důkazů.

  • mikronizovaná forma účinné látky
  • obsahuje jen diosmin bez kombinace s hesperidinem