Poznejte Pharmatest

Poznejte Pharmatest

Jak hodnotíme?

Vycházíme vždy z hodnocení mezinárodních lékařských autorit a medicíny založené na důkazech.

Respektovaní odborníci z USA, Japonska i evropských zemí (obvykle profesoři z univerzitních nemocnic a přednostové odborných ústavů) se sdružují v nadnárodních lékařských institucích. Tyto instituce vydávají nezávislá lékařská doporučení podložená důkazy (tzv. guidelines), vycházející z rozsáhlých klinických studií.

České a slovenské lékařské odborné společnosti z těchto doporučení vycházejí a čerpají z nich i další instituce.  Protože se jedná o nezávislý a nejucelenější zdroj informací, tvoří i podstatnou část zdrojů, odkud čerpáme při hodnocení léčivých přípravků.

Všechny zdroje, z nichž vycházíme, uvádíme v sekci odborné zdroje a jsou volně k dispozici a nahlédnutí všem zainteresovaným. Kompletní argumentaci a výsledky analýz si může stáhnout zdarma každý. Naše kritéria a výsledky jsou transparentní a srozumitelné pro laiky i experty.

Nabízíme vám přehledné informace, abyste se mohli dobře rozhodnout.

Hodnotíme volně prodejné léky, potraviny pro zvláštní lékařské účely, prostředky zdravotní techniky a doplňky stravy.

Internet je plný zavádějících informací.  Někdy jsou nesmysly šířeny záměrně s cílem doporučit a prodat cokoli a někdy je za jejich šířením jen naivita. Výsledek je v obou případech totožný. Místo pomoci může dojít i k poškození zdraví nebo jen zbytečné investici do přípravku, který pomoci nemůže.

I přesto, že si za svými výroky stojíme a opíráme je o nejnovější vědecká data, předkládáme je veřejnosti v určité zjednodušené podobě, aby byly informace srozumitelné.

Zdraví je vždy individuální věc každého jednotlivého člověka, proto v případě pochybností vždy vybízíme, abyste kontaktovali svého ošetřujícího lékaře nebo lékárníka. Před použitím jakéhokoliv přípravku si přečtěte informaci pro uživatele, návod na použití, příbalový leták nebo upozornění na obale.