Poznejte Pharmatest

Poznejte Pharmatest

Kdo jsme

Non-Profit Pharmatest z.s. je nezisková organizace (spolek), kterou založila skupina lidí s blízkým vztahem k farmacii ve spolupráci s časopisem PharmaNEWS.

RNDr. Martin Štula

Předseda spolku

Specialista na audity, financování, analýzy a procesní řízení.

 

Prof. MUDr. Vladimír Tesař, DrSc., MBA, FERA, FASN

Přednosta Kliniky nefrologie 1. LF UK a VFN

Hlavní zkoušející v desítkách klinických studií. Autor a spoluautor českých i zahraničních odborných publikací.

 

MUDr. Michal Čillík

Absolvent 1. LF UK

Dlouhodobé zkušenosti z klinického výzkumu. Specializace na odborné vzdělávání.

 

Spolek Non-Profit Pharmatest z.s. je provozovatelem internetové platformy PHARMATEST.

My hodnotíme, vy se rozhodujete

Pharmatest je zcela nová internetová platforma, jejímž cílem je nezávisle a odborně posoudit a porovnat mezi sebou nejprodávanější volně prodejné léky a doplňky stravy dostupné na českém trhu. V rámci Pharmatestu vyhodnocujeme mimo jiné predikovanou účinnost a cenovou efektivitu přípravků a informace v přehledné a srozumitelné formě předkládáme široké veřejnosti bez poplatku.

Věříme, že dobře poučený spotřebitel, znalý nejnovějších dostupných informací, je schopný té nejlepší volby pro své zdraví.

Proč to děláme?

Na českém trhu jsou k dispozici tisíce volně prodejných léků a doplňků stravy, mezi kterými si spotřebitelé vybírají. Stále větší část nákupů se přesouvá na internet, kde již mezi spotřebitelem a zvoleným přípravkem nestojí ani odborník v podobě lékárníka. Výběr i zhodnocení účinnosti a vhodnosti přípravku pro každého jednoho z nás se tak stává velmi komplexním a složitým.

Z rozhovorů s lékárníky i běžnými spotřebiteli vyplynula velká potřeba jednoho místa, kde by lidé našli nezávislé informace o volně prodejných lécích a mohli je mezi sebou jednoduše porovnat.

Proto jsme si v rámci projektu Pharmatest dali za cíl posoudit kvalitu volně prodejných léků a doplňků stravy (dle mezinárodních klinických dat a nejnovějších poznatků), a umožnit tak lidem udělat ta nejlepší možná rozhodnutí o užívání i koupi. To doplňujeme řadou čtivých a zajímavých článků k vybraným tématům.

Kdo za námi stojí?

Pharmatest je internetovou platformou zavedeného českého časopisu PharmaNEWS, který vychází již od roku 2000. PharmaNEWS je distribuován v síti lékáren a určen odborné lékárenské veřejnosti. Časopis je důvěryhodným a spolehlivým partnerem lékárníků pro získávání informací z oboru a pro vzdělávání. Organizuje také řadu tematických konferencí a akcí.

Protože se však stále více odborníků i běžných uživatelů volně prodejných léků a doplňků stravy přesouvá při hledání informací na internet, vznikla potřeba časopis do tohoto prostředí rozšířit. A tak se zrodila i myšlenka Pharmatestu.

Všechny předkládané informace čerpáme z nejnovějších poznatků, které přinášejí mezinárodní klinické studie, oborné instituce a medicína založená na důkazech. Nezisková organizace je financována především z darů přispěvatelů. Naší nezávislosti si ceníme, výrobci tak nemohou výsledky testů nijak ovlivnit.

PharmaNEWS

Pharmatest je digitální platformou časopisu PharmaNEWS. PharmaNEWS je nezávislý, odborný a vzdělávací časopis určený pracovníkům v lékárnách, mezi nimiž se těší obrovské důvěře.

20 let na trhu

Časopis Pharmatest vychází již od roku 2000. Léky a doplňky stravy známe jako málo kdo.

Stovky konferencí

Uspořádali jsme celou řadu konferencí s tématikou zdravotnictví a léčiv. Vzdělávání a informovanost je naším posláním.