1. kategorie: NEJVYŠŠÍ ÚČINNOST (kombinace dvou účinných látek)

Dle mezinárodně uznávaných odborných doporučení mají léky na bázi dvou molekul (diosminu a hesperidinu) nejsilnější doporučení a nejvyšší kvalitu důkazů. Vítězem je v této kategorii Devenal 60 tablet. Devenal obsahuje nejúčinnější kombinaci látek diosmin a hesperidin. Devenal nabízí pacientům i jednu nepopiratelnou výhodu, a tou je cena. Vzhledem k tomu, že přípravky na žíly je nutné užívat dlouhodobě, je cena pro motivaci pacienta a správné dávkování a užívání klíčová.

Protože na základě zdokumentované účinnosti doporučujeme vybírat přípravky jen z kategorie dvousložkových mikronizovaných flavonoidů (diosmin a hesperidin), je Devenal 60 tablet i celkovým vítězem a tedy i nejvhodnější volbou mezi přípravky na žilní nedostatečnost. V ČR byl donedávna dostupný jediný přípravek na bází 2 látek, a to jen na lékařský předpis. Nyní je však na trhu i lék bez předpisu, a tím je Devenal 60 tablet se stejným složením.

 

Devenal 500 mg  balení 60 tablet

Účinnost:
Cena za balení: 284,33 Kč
Cena za denní dávku: 9,48 Kč
Balení vystačí na: 30 dní

Nejvyšší účinnosti na chronickou žilní insuficienci dosahují dle doporučení mezinárodních odborných společností přípravky kombinující diosmin a hesperidin. Jediným lékem v ČR s jejich obsahem (bez lékařského předpisu), a tedy i vítězem kategorie, je Devenal 60 tablet.
Devenal je novinkou na českém trhu. Cenově se drží ve středním pásmu při porovnání denních dávek všech hodnocených přípravků, což je při nejvyšší účinnosti jistě plus. Vzhledem k tomu, že přípravky na žíly je nutné užívat dlouhodobě, je cena pro motivaci pacienta a správné dávkování a užívání klíčová.
Protože na základě zdokumentované účinnosti doporučujeme vybírat přípravky jen z kategorie dvousložkových mikronizovaných flavonoidů (diosmin a hesperidin), je Devenal 60 tablet i celkovým vítězem, a tedy i nejvhodnější volbou mezi přípravky na žilní nedostatečnost.

  • nejúčinnější kombinace látek diosmin a hesperidin
  • účinné látky v mikronizované formě